top of page
DOE-02.png

Pierwszym i najważniejszym znaczeniem Certyfikatu "Czysty Olejek Eteryczny" jest podkreślenie wartości składników pochodzenia naturalnego i organicznego w produktach kosmetycznych i terapeutycznych. Celem jest promowanie zasad stosowania składników pochodzenia naturalnego i / lub rolnictwa ekologicznego, przyjaznych dla środowiska procesów fizycznych i chemicznych, które przyczyniają się do zrównoważonego rozwoju.

Certyfikat "Czysty Olej Roślinny" można wdrożyć w równym stopniu dla mikroprzedsiębiorstw rodzinnych, jak i dla przedsiębiorstw realizujących produkcję masową.  Ogromną zaletą tego standardu w porównaniu z innymi normami dotyczącymi produktów ekologicznych jest to, że większość pracy można wykonać online. Zmniejsza to znacznie koszty w porównaniu z podobnymi standardami dla produktów ekologicznych.

sDOE-01.png

 

Certyfikacja  krok po kroku

1. Upewnij się, czy jesteś w stanie przedstawić dokumenty wymagane podczas certyfikacji.

 

2. Skontaktuj się ze Stowarzyszeniem Dystrybutorów Olejków Eterycznych

 

3. Proces składa się z weryfikacji certyfikatów analiz, kart charakterystyki, list alergenów, dowodów pochodzenia itp.

 

4. Po uzyskaniu certyfikatu produkty będą mogły używać logo „Certyfikat Czysty Olejek Eteryczny” lub Certyfikat „Czysty Olej Roślinny” i oświadczeń o naturalnym i organicznym składzie w celach marketingowych.

bottom of page